img

Chora wątroba - jak karmić swojego pupila ?

Ukazuje się, że dieta Trovet HLD jest to bez wątpienia kompletna oraz zbilansowana dieta przeznaczona w szczególności dla psów wymagających jednocześnie wysoce przyswajalnego, a co za tym idzie łatwo strawnego pokarmu dla naszego pupila.  Pamiętajmy, że owa Dieta Trovet HLD jest w szczególności przeznaczona w szczególności do terapii żywieniowej owych psów z chorobami wątroby, jak i również trzustki  oraz zaburzeniami przewodu pokarmowego. Skutkuje to również tym, że specjalnie skomponowane określone składniki odżywcze zapewniają w szczególności zwolnienie oraz zahamowanie procesu destrukcji owej tkanki wątrobowej czy komórek trzustki.

Faktem jest, że zastosowanie białka tak zwanej wysokiej jakości pozwala w szczególności na zaspokojenie owego zapotrzebowania związanego przede wszystkim z regeneracją poszczególnych komórek. Producent ukazuje, że skład omawianej karmy jest następujący: białko (12,1%);  tłuszcz (5,7%);  włókno (0,4%);  popiół (2%); wilgotność (72%);  wapń (0,22%);  fosfor ( 0,20%); sód (0,21%);  potas (0,23%);  cynk (45 ppm); kwas linolowy (0,7%);  witamina A (25 000 IU/kg); witamina D3 (220 IU/kg); witamina E (100mg/kg) oraz  biotyna (0,2 ppm). Ukazuje się również, że w celu poprawy owego metabolizmu wątrobowego zastosowano również zwiększy poziom poszczególnych witamin z grupy ,,B” oraz lecytyny czy choliny.

Zatem opisywana suszona pulpa buraczana jest wysokiej jakości źródłem zapewniającym jednocześnie optymalną ilość ,,krótkołańcuchowych” kwasów z grupy tłuszczowych niezbędnego również materiału energetycznego dla licznych komórek nabłonka jelit, który zapewnia prawidłowe funkcjonowanie owych jelit oraz utrzymanie szczelności opisywanej bariery jelitowej. Pamiętajmy, że lekkostrawna dieta TROVET Highly Digestible Liverprotecting Diet jest to mokra karma dla naszych psów cierpiących na liczne choroby układu pokarmowego. Podsumowując dieta TROVET HLD zawiera dość wysokiej jakości owe składniki oraz substancje, które jednocześnie wspomagają liczne funkcje wątroby, a co za tym idzie są łatwo przyswajalne. Do wskazań najczęściej zalicza się choroby przewodu pokarmowego, jak i również niewydolność wątroby.  

Zobacz również