img

Karmy wspomagające pracę wątroby

Celem poniższego artykułu jest przedstawienie karm, które wspomagają pracę wątroby. Zalicza się do nich między innymi: TROVET Highly Digestible Liverprotecting Diet oraz ROYAL CANIN Hepatic – oczywiście są to karmy w odniesieniu do psów. Pierwsza z nich jest to sucha karma dla psów TROVET HLD  przyjmująca nazwę Highly Digestible Liverprotecting Diet, która jest jednocześnie polecana przy licznych chorobach układu pokarmowego. Musimy mieć również na uwadze, że owa Dieta TROVET HLD zawiera liczne składniki dość wysokiej jakości, które jednocześnie są dość łatwo przyswajalne oraz wspomagają liczne funkcje wątroby.

Wskazuje się również, ze dieta ta wspiera metabolizm tłuszczu we współpracy z wysokim poziomem licznych substancji lipotropowych, czyli lecytyna oraz cholina. Do najważniejszych wskazań zalicza się między innymi poszczególne choroby przewodu pokarmowego, jak i również niewydolność wątroby. Podkreśla się również, że owa dieta jest na pewno bezpieczna dla naszych szczeniąt. Producenci wskazują, że skład opisywanej karmy jest następujący: ,,mielona kukurydza, mięso z kurcząt /> 30%/, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, olej sojowy, pszenica, pulpa buraczana, cholina, lecytyna, siarczan miedzi, siarczan żelaza, tlenek manganu, tlenek cynku, witaminy, suszone drożdże piwne”.

Spora ilość właścicieli zadaje pytanie, jak powinniśmy ową dietę stosować. Przedstawia się, że podczas owego leczenia ,,niewydolności wątroby” zaleca się stosować ową dietę TROVET HLD przez okres sześciu miesięcy, a co za tym idzie przy występowaniu zróżnicowanych  chorób przewodu pokarmowego przez okres od trzech do dwunastu tygodni. Ukazuje się również, że po okresie leczenia przedstawiona dieta może być również podawana jako ,,pełnowartościowa karma pod względem dietetycznym.

Ukazuje się, że druga karma, to jest ,,ROYAL CANIN Hepatic” jest to weterynaryjna formuła stworzona przede wszystkim w trosce o bardzo ważne potrzeby ,,psów dorosłych”, która jednocześnie dba o prawidłowe działanie wątroby w istocie jej chorób bądź niewydolności. Ukazuje się również, że wątroba jest to organ o niezwykłych zdolnościach ,,samo regeneracyjnych”, a prawidłowo zbilansowany pokarm wspiera psa w przedstawianym procesie. 

Zobacz również