img

Problemy z wątrobą u szczeniaka - jaką karmę wybrać?

Jeżeli chcesz mieć psa to na początek na pewno warto się zdecydować na wybór szczeniaka. Bowiem  dorosłe psy mają ukształtowany charakter, który w niektórych momentach jest bardzo trudno zmienić. Skutkuje to tym, że nie każdy potrafi sobie z takim psem poradzić. Skutkuje to tym, że może on warczeć na właściciela. Miejmy na uwadze, iż takie zachowanie trzeba jak najszybciej wytępić, będzie to miało na celu uniknięcie sytuacji, że nasz pies będzie rządził domem. Zatem daje nam to do zrozumienia, że powinniśmy postawić na szczeniaka. Faktem jest, że taka opieka nie jest wcale łatwa oraz wymaga cierpliwości – jednak wskazuje się, że na pewno się to opłaca. Powinniśmy być świadomi, że na początku możemy mieć problem z pewnymi plamami moczu, jak i również pogryzionymi kapciami oraz wyciem psa w nocy.

 Zatem musimy oduczać naszego psa takich zachowań.  Warto jednak wskazać, że istotną kwestię stanowi swoiste żywienie psa. Bowiem dieta psa dorosłego oraz szczeniaka są jednak różne. W związku z czym tego typu psy posiadają zupełnie inne zapotrzebowania energetyczne, jak i również witaminy. Skutkuje to tym, że warto wiedzieć co podawać takiemu szczeniakowi do jedzenia.  Bądźmy jednak świadomi, że w żaden sposób nie powinniśmy zaniedbywać żywienia naszego psa oraz podawać mu karm sklepowych o dość wątpliwym składzie. To właśnie przez tego typu działania, można narazić naszego psa na liczne problemy z ,,wątrobą”. Skutkuje to również tym, że owe kłopoty z wątrobą są w szczególności spowodowane przez potencjalne wirusy, jak i również bakterie i pasożyty.

Można tu również wymienić substancje chemiczne czy leki. Dopuszczając do sytuacji, aby ,,wątroba psa” znalazła się w dość kiepskim stanie sprawimy mu również ból związany z występującymi dolegliwościami chorobowymi. Należy zadać również pytanie czym tak naprawdę karmić chorego szczeniaka? Ukazuje się, że w owej diecie szczeniaka, który jednocześnie cierpi na liczne choroby wątroby powinny się również znaleźć określone składniki w odpowiednio dobranych proporcjach. Podkreśla się również, że białko musi być ograniczone. Zatem występujące białko w licznych karmach zastępują również węglowodany, które bez wątpienia ułatwiają trawienie oraz regulują odpowiedni poziom glukozy.  

Zobacz również