img

Czym różnią się suche diety weterynaryjne dla psów ze schorzeniami stawów od mokrych diet weterynaryjnych?

Należy mieć na uwadze, że poszczególne schorzenia stawów to bez wątpienia problem, z którym jednocześnie boryka się duża ilość psów. W związku z czym ukazuje się, że wpływ na owy rozwój choroby mają poszczególne czynniki genetyczne oraz warunki tak zwanego codziennego funkcjonowania. Bardziej narażone są na ten fakt psy otyłe bądź takie które doznały owej kontuzji. Pamiętajmy zatem, że liczne podejrzenia problemów z licznymi stawami najlepiej jest omówić z owym lekarzem weterynarii, który jednocześnie jest w stanie w sposób właściwy ocenić skalę problemu oraz sposoby jego rozwiązania.

Musimy więc mieć na uwadze, iż dość ważnym elementem takiej opieki nad psem cierpiącym na liczne zwyrodnienia staje się zmian diety. Co za tym idzie producenci licznych karm wśród kilku dostępnych rodzajów diet weterynaryjnych oferują jednocześnie te mające za owe zadanie wzmocnić oraz ochronić stawy psa.

Zmiana opisywanego sposobu żywienia nie zawsze jest jednak przyjmowana przez naszego psa bez pewnych zastrzeżeń – w związku z czym najlepiej, aby zupełnie nowy pokarm był wprowadzany w sposób stopniowy, a co za tym idzie odpowiadał zróżnicowanym smakowym preferencjom naszego pupila. Musimy również pamiętać, że w czasie przyzwyczajania psa do zupełnie nowej diety najistotniejszym rozwiązaniem na pewno okaże się owe łączenie karmy suchej z zupełnie mokrą – to właśnie to pozwoli na większe urozmaicenie poszczególnych posiłków oraz dostosowanie sposobu karmienia do kolejnych przyzwyczajeń.

Skutkuje to tym, że sporo specjalistycznych karm weterynaryjnych występuje w dwóch przedstawionych etapach. Skutkuje to tym, ze owa różnica między karmą mokrą oraz suchą to w szczególności ilość wody zawarta w owym pożywieniu, a co za tym idzie wraz z nią zmienia się ilość licznych składników odżywczych oraz dostarczanej energii. Musimy mieć również na uwadze to, że karmy suchej powinniśmy podawać zdecydowanie mniej, gdyż to ona jest o wiele bardziej odżywcza. Nie znaczy to jednak, że żywienie pupila karmą z puszek jest dla niego niekorzystne. Zaznacza się również, że to właśnie taki pokarm jest o wiele lepiej zbilansowany oraz pełnowartościowy.

Zobacz również