img

Karma dla psów ze schorzeniem mózgu

Wiele psów choruje na  schorzenia mózgu, do których zalicza się między innymi: choroby nowotworowe; oponiaki; glejaki; wyściółczaki i guzy splotu naczyniówkowego; badania obrazowe; badanie płynu mózgowo – rdzeniowego. Zatem faktem jest, że nasze psy mogą zmagać się z licznymi schorzeniami mózgu. W takim celu musimy stosować odpowiednią karmę. Jedną z nich jest na pewno ,,HILL'S Canine b/d”. jest ona dostępna w dwóch zróżnicowanych opakowaniach. Jedno z nich waży dwanaście kilogramów i można ją nabyć za prawie dwieście czternaście złotych. Wskazówką jest, że karma ta bardzo szybka jest wykupiona więc należy śledzić terminy nowych dostaw. Druga paczka to dwa razy po dwanaście kilogramów w cenie prawie czterystu dwudziestu dwóch złotych. Więc kalkulując jest ona wiele tańsza (dosłownie o kilka złotych, jednak przy zakupie większej ilości paczek naprawdę możemy zaoszczędzić).

To właśnie karma Canine b/d jest bez wątpienia kompletnym pokarmem dostarczającym poszczególnych składników pokarmowych, których potrzebuje nasz chory pies. Wskazuje się również, że zawiera liczne witaminy przeciwutleniające oraz  składniki mineralne w dość unikatowych proporcjach, które jednocześnie chronią komórki mózgu przed ,,wolnymi rodnikami”, zaś pewien dodatek oleju rybiego pomaga jednocześnie zachować dobre funkcjonowanie mózgu. Analizując liczne opinie właścicieli można ukazać, że obserwuje swoistą poprawę tak zwanych objawów DOZU już po niespełna sześciu tygodniach od jej podawania. Do najważniejszych wskazań zalicza się kolejno: starzenie mózgu związane przede wszystkim z wiekiem, jak i również zmiany zachowania u psów, ale tych znacznie starszych.

Musimy mieć również na uwadze, iż w żaden sposób nie są one zalecane dla naszych kotów, jak i również szczeniąt czy suk w ciąży oraz laktacji. Podsumowując w poszczególnych badaniach klinicznych potwierdzono, iż podawanie owej karmy zmniejsza w określony sposób liczne zaburzenia orientacji i poprawia kontakt naszego zwierzęcia ze środowiskiem zewnętrznym, jak i również sen oraz zachowanie wyuczonych nawyków domowych u zdecydowanie starszych psów.  

Zobacz również